STOLT mamma här! Härlig känsla! Underbar känsla! fast… den första känslan när jag idag kom hem från jobbet var allt snudd på chocktillstånd!!!
JÖSSES! FORTFARANDE KVAR I KARTONG!!! Sonen måste onekligen ha haft väldigt bråttom… och med tanke på att tiden för min upptäckt då var lååååångt in på eftermiddagen, så var det även rätt så otroligt att han inte hunnit kommit hem… Snudd på chocktillstånd som sagt!
Men, nu är embalaget brutet…
Stolt mamma! som sagt… K T H nästa!!! och VG++ i Fysik B kunde knappast ha firats bättre än med en konsert med dotterns musikklass: 40 st helt amazing 5:e klassare med temat Disney!!! och jag har fortfarande gåshud!
Här har det sen firats ”Inför studiedag”
…Arbete V/S Skola: Tjejer dagen innan en studiedag: MSN lan!
Grabbar dagen innan en studiedag: Till Hugo på en onsdag!
…………och en styck arbetande mamma – Sorterar tvätt, bl a
Men imorgon minsann! Då är det mammans tur! ”112:an” – så med andra ord kommer jag klart att känna mig ”trygg”…
Då! är det jag som ska fira att mina barn har studiedag…samt att jag själv börjar klockan 07:00 på fredag… :S
Men nu ska vi prata reell-tid och måste nog allt erkänna att jag har ett lite problem just i nuet… I och med den kommande studiedagen (med en viss betoning på att Hugo stänger kl 03:00) så kan nog antalet övernattande bonusbarn onekligen komma att bli flera än två (2)… Frågan är VART jag kommer att sova… eller VAD jag kommer att vakna utav… Ståplats i klädkammaren kanske… Hmm… Får inte plats! Snacka om kris !!! 😉



