En Fotbolls Cup… Det tar då verkligen på krafterna!! Tittade mig i spegeln (efter att halv tjatat ihjäl mig på att det minsann var läggdax och att datorn skulle STÄNGAS AV – NUUUU) och såg en Rugg Uggla Kvinna – Sen! Slog jag ihop… 😉
Idag väntar kvarten med singlande av slant om sida klockan 11.00
(…får mig att minnas en "replik" jag fick på krogen en gång: "Du bjuder ju in mig i matchen hela tiden"…
"Men kära du", svarade jag… "Här har det inte skett någon avspark – Och! Vi har inte änns singlat slant om sida"…Sen gick jag..).
Men OJ! Vad man hinnder med saker under en uppvärmning…
Jag har besökt Systembolaget (…Sportsligt värre…) Vart på ÖB, samt i affärer och köpt två linnen samt en kjol…
…Inte underligt att jag är Trött! 😉 …Hur lång är egentligen en uppvärmining…
Men den senaste uppvärmningen satt jag, ärligt talat faktiskt SANT – i min brassestol och läste i Expressen att Linda Rosing kan bli partiledare… DÅ !!!! står jag nog hellre i en provhytt på JC… =)
Sala, Gotland och Kalmar har knoxats dit, 5-0, 3-0 och 3-2… och idag väntar Lidköping klockan 11.00
To Be Continued… Or Not…
Hur som vad är det jag som besöker en SportsBar under aftonen… Men jag tror jag hoppar karaoken…
Jag är ju lite hes i halsen… 😉